Şirin Kasnak 1988 yılında Bursa’da halen yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Mahmut Abdullahoğlu tarafından bir aile şirketi olarak kurulmuştur.

Şirket kurulmadan önce nakış imalatı ile iştigal olan yönetim kurulu üyeleri, kaliteli nakış kasnağı ihtiyacından yola çıkarak uluslararası bir araştırmaya gitmiş ve uzun süren bir araştırmanın ardından 135 yıllık bir tecrübeye dayanan Alman teknolojisine sahip nakış kasnağı üretim tesisini ithal edip ilk üretim ve ihracatını gerçekleştirmiştir.

Kurulduğu yıllarda 12 kişilik kadrosuyla tamamen ihracata dayalı bir şirket olan Şirin Kasnak ilerleyen yıllarda kalitesiyle iç pazar yapılandırılmasını tamamlamıştır. Günümüze gelindiğinde 28.000 m² açık , 6.000 m² kapalı fabrika binasında faaliyetlerine devam etmektedir. Firmamız uzman yönetim ve üretim kadrosu ile birçok ülkeye ihracat yapmaktadır ve ülke ekonomisine yıllık 500.000 Euro döviz kazandırmaktadır.

Spotlight Image

"Şirin Kasnak" istiyorum diyen binlerce müşterimizin de desteğiyle sektörde dünya çapında söz sahibi olan şirketimiz, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek mevcut pazar payını korumak ve geliştirmektedir.Takip eden yıllarda mevcut kalitesinde yeni ürünler üretmeyi hedefleyen şirketimiz, müşterilerine en iyi fiyat/kalite performansını sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

2001 yılında Plovdiv - Bulgaristan'da ikinci üretim tesisini kuran şirketimiz , 2005 yılında bahsi geçen 135 yıllık tecrübenin bütün dünyaca bilinen "Klass & Gessmann” markasını satın almıştır.


Abdullahoğlu Grup - 2012